Nowe ride’y Meinl Byzance Big Apple Dark

Posted on by

W związku z niezwykle ciepłym przyjęciem przez perkusistów 22-calowego Big Apple Dark Ride’a i podobnych talerzy z serii Byzance Jazz, firma Meinl z dumą prezentuje dwa nowe modele „dużych jabłek“ w rozmiarach 20 i 24 cale.

Mimo iż nazwa serii sugeruje raczej jazzowe zastosowania talerze Big Apple to wyjątkowo uniwersalne instrumenty o szerokich właściwościach brzmieniowych. Jak większość blach od Meinla i te mają swój unikalny charakter, który wynika m.in. ze specjalnie zaprojektowanego niewielkiego bella, umiarkowanej głośności i niedługiego sustainu.

W ostatnim etapie długiego procesu produkcji blachy te nie są dokładnie czyszczone co zapewnia im niepowtarzalny wygląd i wpływa na ostateczną charakterystykę talerza. Efekt finalny to naprawdę ciepłe i stonowane brzmienie uzyskane również dzięki ręcznemu młotkowaniu talerzy.

20- i 24-calowy Big Apple Dark Ride, idealnie sprawdzą się w małych klubach gdzie niewielka przestrzeń wymaga niedużej głośniości przy jednocześnie ciepłym i spójnym brzmieniu.

Nowe talerze w ofercie Meinl Cymbals:

20“ Big Apple Dark Ride (B20BADAR)        PLN 1712,00

24“ Big Apple Dark Ride (B24BADAR)        PLN 2565,00

Więcej informacji:

www.facebook.com/MeinlCymbalsPolska

www.meinlcymbals.pl

 

Więcej recenzji i poradników o instrumentach dętych na http://instrumentydete.pl/category/poradnik/

Category: Sprzęt muzyczny
Comments are disabled